Akcja Bezpieczny stok organizowana jest w celu nabycia lub doskonalenia umiejętności ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa jazdy na nartach i snowboardzie.

W akcję zaangażowane są  m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Ministerstwo Sportu i Turystyki  i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Analogicznie do kodeksu drogowego chcemy upowszechnić  KODEKS NARCIARSKI, który jest zespołem zachowań dla każdego użytkownika tras narciarskich.  Ponadto, naszym kolejnym  zamierzeniem jest zwiększenie wiedzy  o przygotowaniu się do sezonu  zimowego, sposobu zachowań na wyciągach  i kolejach narciarskich,  czego następstwem będzie zwiększenie bezpieczeństwa narciarzy i snowboardzistów. Edukacja z zagadnień bezpieczeństwa stoku narciarskim, będzie przeprowadzona  w dwóch etapach:

I etap – teoria, przedstawiona w przystępny dla dzieci i młodzieży sposób – komiks online,           wzmocniony  o logo akcji wraz z plakatem oraz papierową wersję komiksu.

II etap – praktyczne akcje przeprowadzone na stokach narciarskich ośrodków stowarzyszonych   w PSNiT.

Ramowy program: Wyjazd grupy z Zamościa do Jacni.  Dobór i założenie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego, spotkanie z obsługą stoku. Zajęcia na stoku wraz z opiekunem  (grupa dzieli się na mniejsze, po 10 os, na każde 10 os opiekun). Nauka jazdy na nartach (karnet 4 h). Po zajęciach, gorąca kiełbaska w karczmie pod stokiem. Powrót na miejsce zbiórki. Cena: 55 zł/os (40 os płatnych) 65 zł/os (30 os płatnych) 70 zł/os (20 os płatnych) Świadczenia zawarte w cenie: – transport busem lub autobusem – wypożyczenie sprzętu narciarskiego (narty, buty, kijki, kask) – karnet (4h) – ubezpieczenie – kiełbaska na gorąco Uwaga !! Dla tych którzy mają własny sprzęt narciarski lub snowboardowy 10 zł  taniej.