Pobierz program w wersji PDF pdf_icon-50

Ramowy program:

I dzień:

Wyjazd z miejsca zbiórki w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przejazd do Jura Parku w Bałtowie – Park Jurajski, gdzie prezentowane są makiety gadów jurajskich, naturalnej wielkości, łącznie ponad 30 eksponowanych w ciekawym otoczeniu. Jedyna tego typu wystawa w Polsce pod względem wielkości, charakteru ekspozycji, miejsca.

Zwiedzanie parku z przewodnikiem.

Prehistoryczne Oceanarium to miejsce, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu.

Oceanarium prehistoryczne to miejsce, które zachwyci. Sprawi, że przeniesiesz się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których zapoznasz się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogłeś je znaleźć jedynie w książkach.

Czas wolny na placu zabaw.

Następnie zwiedzamy Zwierzyniec bałtowski– spotkamy tu jelenia Dybowskiego, pełne gracji i wdzięku daniele, ciekawskie i energiczne muflony, dostojne stado bydła szkockiego oraz kozice śruborogie, alpejskie i górskie. Alpaki, lamy, owce, koniki polskie czy zabawne osły – można je obserwować w naturalnym środowisku, niemal na wyciągnięcie ręki. Bałtowskie safari zwiedzamy podróżując specjalnie do tego celu zaadoptowanym „amerykańskim schoolbusem”. Zapewniamy w ten sposób bezpieczeństwo obcowania z tymi pięknymi, ale wciąż dzikimi zwierzętami. 

Obiad.

Park Rozrywki– korzystanie z parku rozrywki bez limitu czasowego. Pojedynczy zjazd kolejką typu Rollcaster.

Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

II dzień:

Śniadanie. Przejazd do Pacanowa. Europejskie Centrum Bajki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Bajkowy Świat” – Jest to podróż przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni – zaskakująca, pełna dźwięków i barw. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi. Jest jedną wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikiem między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy – Dzwoneczek, Piotruś Pan czy Królewna Śnieżka. (ok. 2h). Obiad.

Przejazd do Ojcowa. Zwiedzanie z przewodnikiem Ojcowskiego Parku Narodowego: Dolina Prądnika, Zamek na Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa, Brama Krakowskiej. Na koniec zejście do najsłynniejszej jaskini Ojcowskiego PN- Jaskini Łokietka (lub Jaskini Ciemnej).

Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

III dzień: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Inwałd. Całodzienny pobyt w kompleksie parków.

Kompleks Inwałd Park to nowość sezonu 2015 na mapie atrakcji turystycznych Małopolski. W jego skład wchodzą cztery niepowtarzalne obiekty: Park Miniatur – tylko w tym miejscu możesz odwiedzić w ciągu jednego dnia wszystkie siedem kontynentów świata. Wieża Eiffla, Wenecja, Sfinks, Plac świętego Piotra, Stadion Narodowy w Warszawie – to tylko namiastka eksponatów, jakie możesz zobaczyć w Parku. Na wytrwałych podróżników czeka jeszcze duży lunapark, w którym koło młyńskie zaprasza do obejrzenia miniaturowych budowli z lotu ptaka. Warownia Średniowieczna – średniowiecze kojarzy Ci się z nudą? Najwyższy czas to zmienić! Tylko tutaj – w klimatycznych wnętrzach Warowni otoczonej średniowieczną osadą – możesz przenieść się w czasie do najbardziej tajemniczych wieków. A nawet spotkać najbardziej tajemnicze stwory ? Smoki! Dinolandia – stanąć oko w oko z największym drapieżnikiem dinozaurem świata? Dlaczego nie?! W Parku Dinozaurów czeka na Was ponad 50 różnej wielkości eksponatów. I tutaj nie zabraknie atrakcji dla aktywnych – gra w mini golfa, bule, trampoliny, park linowy i wiele, wiele innych. Ogród Jana Pawła II – najbardziej kwieciste miejsce na mapie Inwałdu. Setki drzew, krzewów i pięknych kwiatów tworzą niepowtarzalny obraz – portret papieża Polaka w otoczeniu bazyliki z Wadowic i Watykanu. Wędrówka alejkami pośród kwiatowego portretu stwarza okazję do poznania życia i osobowości wyjątkowego Polaka. Obiad na terenie parku. Powrót do Krakowa. Kolacja. Wieczorne wyjście na Stare Miasto. Nocleg. IV dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem starego Krakowa: Kościół Mariacki, Stare Miasto, Sukiennice,

Wawel- Groby Królewskie, Katedra PW. św. Stanisława i św. Wacława, Dzwon Zygmunta. Czas wolny. Smocza Jama – jaskinia w zachodnim zboczu wawelskiego wzgórza, owiana legendą, jest niewątpliwie jedną z większych jego osobliwości, długość pieczary wynosi 270 m, a dostępna trasa do zwiedzania 81 m.

Rejs statkiem po Wiśle. Obiad.

Wyjazd w stronę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • zakwaterowanie wg programu (pokoje 5 os, typu studio z łazienkami)
  • wyżywienie wg programu
  • opiekę pilota
  • przewodnik w Bałtowie, Pacanowie, Krakowie, OPN
  • ubezpieczenie uczestników
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Bałtów, Pacanów, OPN, Inwałd, Smocza Jama, Kościół Mariacki, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, OPN)
  • rejs statkiem po Wiśle
  • parkingi
  • podatek VAT