Pobierz program w wersji PDF pdf_icon-50

Ramowy program: I dzień: Wyjazd w godzinach rannych w kierunku Zwierzyńca. Spacer po urokliwym miasteczku: Kościół na wodzie, Pałac plenipotenta, budynek browaru z 1806 roku. Wizyta w Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym. W OEM Roztoczańskiego Parku Narodowego zorganizowana jest stała wystawa przyrodnicza, która ukazuje bogactwo przyrody ożywionej i nieożywionej Parku wraz z jej zagrożeniami. 

Wejście na Bukową Góręścieżka to naturalny model dydaktyczny, ukazujący na niewielkiej przestrzeni, niezwykłą różnorodność przyrodniczą wynikającą ze zmiany żyzności siedlisk (bór sosnowy, bór jodłowy, buczynę karpacką). Na Ścieżce znajduje się punkt widokowy z panoramą na strefę krawędziową Roztocza Środkowego. (ok. 2h).

Powrót ścieżką spacerową po wydmie- ostoja koników polskich. Przejazd do Guciowa. Zagroda położona jest w przełomowej dolinie Wieprza na Roztoczu Środkowym. Dookoła rozciąga się odwieczna puszcza, dzisiaj lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Skansen Zagroda Guciów i Muzeum etnograficzno – przyrodnicze. Zwiedzanie Skansenu i Muzeum z przewodnikiem. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg. II dzień: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Tomaszowa Lubelskiego.

Zwiedzanie Cerkwi Prawosławnej pw. Św. Mikołaja– spotkanie z księdzem prawosławnym.

Przejazd w okolice Starej Huty, przejście szlakiem Stara Huta- Werchrata (Długi Goraj- 391,5 m, najwyższy szczyt w polskiej części Roztocza, schrony bojowe Linii Mołotowa- rowy przeciwczołgowe, stanowiska artylerii, okopów z okresu II wojny światowej, pustelnia Brata Alberta, ruiny monastyru pozostałości murów okalających klasztor i cerkiew).

Przejazd do Horyńca- Zdrój– pijalnia wód siarczkowych.

Radruż- jeden z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej na terenie Polski, jest to dawna obronna cerkiew greckokatolicka, wpisana w 2012 roku na listę UNESCO. Cmentarz z cerkwią – przykład kamieniarki bruśnieńskiej.

Dziewięcierz – fragmenty skały wapiennej, które są pozostałością po rafie koralowej.

Przejazd do Siedlisk, spacer ścieżką edukacyjną „Szlakiem Skamieniałych Drzew”, pomnikowe dęby, zabytkowe kapliczki.

Późny obiad. Spacer po Krasnobrodzie. Czas wolny. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

III dzień: Śniadanie. Przejazd do Obroczy. Wypożyczenie kajaków oraz całego sprzętu, spływ rzeką Wieprz przez ok. 4-5 h (trasa jest bardzo łatwa, charakteryzuje się licznymi meandrami- zakrętami, oraz wąskim i płytkim korytem o powolnym nurcie). Zakończenie spływu w Zwierzyńcu przy zalewie Rudka. Obiad. Wyjście na otwarte baseny w Krasnobrodzie. Park linowy- park składa się z dwóch tras (średniej i wysokiej) złożonych razem z 34 przeszkód w tym 5-ciu zjazdów o łącznej długości ponad 200 metrów. Pokonanie każdej z tras zajmuje w zależności od sprawności psychofizycznej uczestników od 30 minut nawet do 2 godzin. Przed wejściem na platformy każdy z uczestników wyposażony zostaje w kask, uprząż oraz atestowany sprzęt alpinistyczny i przechodzi obowiązkowe szkolenie. Obiadokolacja. Ognisko z kiełbaskami. Nocleg. IV dzień: Śniadanie. Przejazd do Suśca, słynne Szumy- jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu. Szlak robi największe wrażenie, gdy pokonuje się go od strony potoku Jeleń. Mijamy najpierw samotny, największy szum, potem kilka mniejszych i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów w Rebizantach.

Hamernia- rezerwat „Czartowe Pole”, przejście ścieżką po rezerwacie- ruiny starej papierni Zamoyskich, rzeka Sopot, bogata fauna i flora.

Józefów – kamieniołomy !! Wejście na basztę widokową.

Górecko Kościelne – spacer po Alei dębowej, kapliczka na wodzie, spacer ścieżką „do tamy bobrów”.

Obiad.

Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:
  • transport autokarem (Klimatyzacja, DVD)
  • realizacja programu wraz z biletami wstępu
  • zakwaterowanie wg programu (pokoje 2,3,4 os z łazienkami
  • wyżywienie wg programu
  • opiekę pilota
  • przewodnicy lokalni
  • ubezpieczenie uczestników
  • parkingi
  • podatek VAT