Pobierz program w wersji PDF  pdf_icon-50

RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Wyjazd w kierunku Przemyśla. Przyjazd nad Solinę.

TAJEMNICE SOLINY – jeżeli ciekawi Was historia budowy największej w Polsce zapory w Solinie oraz tajemnice zalanych wsi leżących dziś na dnie jeziora, historie których nie przeczytacie w przewodnikach, wyrusz z nami na szlak.

W PROGRAMIE:

 • Owiany legendami kamień Leski

 • Wejście na monumentalne Kamieniołomy w Bóbrce

 • Spacer koroną największej w Polsce zapory w Solinie

Zakwaterowanie. Obiad.

A PO POŁUDNIU: SZKOLENIE BIESZCZADNIKA:

ŚCIANA WSPINACZKOWA – zajęcia na 8 m ściance SZKOLENIE BIESZCZADNIKA Łowiectwo i zbieractwo – strzelamy z łuków i zbieramy strzały po lesie, strzelnice ASG Bieszczadzkie Sztuki Walki z elementami samoobrony – rzut siekierką (nabyte umiejętności przydają się w negocjacjach z niedźwiedziami) Prace leśne – „rżnięcie piłą moja- twoja” Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ II:

Śniadanie, rozpoczęcie wycieczki:

Bieszczady Challenge to gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszają szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi – Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzyma mapę z zaznaczona droga oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów.

STARA WIES – celem naszej wyprawy jest opuszczona łemkowska wioska z ruinami cerkwi oraz pełnych tajemnic, starych piwnic, poznamy bogata historie bieszczadzkiego regionu

ORIENTERING nauczymy się odnajdywania drogi w terenie przy pomocy kompasu oraz urządzenia GPS,

PRZEPRAWA przez górskie potoki – drużyny będą musiały zbudować z kamieni przeprawę by sucha stopą przejść na drugi brzeg potoku,

Obiad. SPŁYW PONTONAMI – Szum wody, wspaniale krajobrazy, pstrągi wyskakuje ponad powierzchnię wody – tak w kilku słowach oddać można atmosferę panującą podczas wycieczki pontonami malowniczą doliną największej z bieszczadzkich rzek. Uczestnicy imprezy ubrani są w kapoki a nad jej przebiegiem czuwają instruktorzy oraz opiekunowie grupy. UWAGA: Warunkiem realizacji spływu jest odpowiedni poziom wody. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ III

NA BIESZCZADZKICH POŁONINACH

8.00 – śniadanie. 9.00 – odprawa – rozpoczęcie wycieczki:

WYPRAWA W GÓRY Razem z przewodnikiem wyruszymy na pełen ciekawostek górski szlak. Piesza wyprawa w Wysokie Bieszczady to niezapomniana przygoda dla każdego, rządnego wrażeń. Czeka nas piesza wędrówka na szczyt Połoniny Wetlińskiej 1228 m n.p.m., w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując połoninami zobaczymy piękne krajobrazy. Po zejściu z gór ochłodzimy się mocząc nogi w górskim potoku

W PROGRAMIE;

– Piesza wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Wetlińską ? Bieszczadzki Park Narodowy, stopień trudności i długość trasy dostosujemy do możliwości każdej grupy ? proponujemy jednak wędrówkę z Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka 1228 m n.p.m., następnie przez Przełęcz Orłowicza do Wetliny, w sumie ok. 4 h

– Kapliczka szczęśliwych powrotów

Ścieżka historyczna:

Celem drugiego etapu naszej wyprawy są tereny dawnej wsi Smolnik. Na dawnym miejscu ocalała jedynie drewniana cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła z 1791 r., drewniana, trójdzielna, jedna z dwóch zachowanych w Polsce budowli sakralnych w typie bojkowskim.

Wieczorem spotkamy się w Dymnej Chacie przy wielkim, bieszczadzkim ognisku. Podczas pieczenia kiełbasek wspominać będziemy chwile spędzone na szlaku.

Nocleg.

DZIEŃ IV:

Śniadanie.

Etap I – Szkolenie bieszczadnika

Zabawimy się w bieszczadzkich traperów – odkrywców dzikich terenów. Na leśnej polanie będziemy rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, łucznictwo, rzut siekierą, bieg w workach oraz widowiskowy bieg w nartach. Każdy z uczestników zabawy otrzyma kartę, w której będzie zapisywane zdobyte punkty. Na zakończenie każdy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności.

Specjalnie dla Was PRZEJAŻDŻKI SEGWAYEM ! Etap II- Techniki linowe Konkurencje linowe realizowane są przy pomocy sprzętu alpinistycznego na bezpiecznej wysokości. W programie zabawa na ściance wspinaczkowej oraz budowanie wieży ze skrzynek. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, przy wykorzystaniu atestowanego sprzętu alpinistycznego. Ponadto zorganizujemy bieg na dmuchanym torze Bungiee RUN. A wieczorem dyskoteka w pianie: Dyskoteki na całym świecie są do siebie podobne…. U nas jest inaczej, na naszej dyskotece będziesz mógł poszaleć w pianie ! Najnowsze przeboje, profesjonalny DJ, rewelacyjne nagłośnienie. Tylko u nas zabawisz się w rytm ulubionej muzyki w głębokiej pianie, pośród niesamowitych świateł lasera.

DZIEŃ V:

Śniadanie. Przejazd do Przemyśla- zwiedzanie miasta z przewodnikiem (Muzeum dzwonów i fajek, zabytkowy Dworzec PKP, Kopiec tatarski, Pomnik Wojaka Szwejka). Obiad. Przyjazd w godzinach popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
 • zakwaterowanie wg programu
 • wyżywienie wg programu
 • opiekę pilota- przewodnika
 • przewodnik bieszczadzki, przemyski
 • realizacja programu wycieczki wraz z biletami wstępu
 • ubezpieczenie
 • parkingi
 • podatek VAT