Pobierz program w wersji PDF pdf_icon-50

Ramowy program: I dzień: Wyjazd w godzinach rannych w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Zwiedzanie Cerkwi Prawosławnej pw. Św. Mikołaja– spotkanie z księdzem prawosławnym.

Przejazd w okolice Starej Huty, przejście szlakiem Stara Huta – Werchrata (Długi Goraj- 391,5 m, najwyższy szczyt w polskiej części Roztocza, schrony bojowe Linii Mołotowa- rowy przeciwczołgowe, stanowiska artylerii, okopów z okresu II wojny światowej, pustelnia Brata Alberta, ruiny monastyru pozostałości murów okalających klasztor i cerkiew).

Przejazd do Horyńca-Zdrój – pijalnia wód siarczkowych.

Radruż – jeden z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej na terenie Polski, jest to dawna obronna cerkiew greckokatolicka, wpisana w 2012 roku na listę UNESCO. Cmentarz z cerkwią – przykład kamieniarki bruśnieńskiej.

Dziewięcierz – fragmenty skały wapiennej, które są pozostałością po rafie koralowej.

Przejazd do Siedlisk, spacer ścieżką edukacyjną „Szlakiem Skamieniałych Drzew”, pomnikowe dęby, zabytkowe kapliczki. Czas wolny. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

II dzień: Śniadanie. Przejazd do Zwierzyńca. Spacer po urokliwym miasteczku: Kościół na wodzie, Pałac plenipotenta, budynek browaru z 1806 roku. Wizyta w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym. W OEM Roztoczańskiego Parku Narodowego zorganizowana jest stała wystawa przyrodnicza, która ukazuje bogactwo przyrody ożywionej i nieożywionej Parku wraz z jej zagrożeniami. 

Wejście na Bukową Górę ścieżka to naturalny model dydaktyczny, ukazujący na niewielkiej przestrzeni, niezwykłą różnorodność przyrodniczą wynikającą ze zmiany żyzności siedlisk (bór sosnowy, bór jodłowy, buczynę karpacką). Na Ścieżce znajduje się punkt widokowy z panoramą na strefę krawędziową Roztocza Środkowego. (ok. 2h).

Powrót ścieżką spacerową po wydmie – ostoja koników polskich, stawy Echo. Obiad. Przejazd do Suśca, słynne Szumy – jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu. Szlak robi największe wrażenie, gdy pokonuje się go od strony potoku Jeleń. Mijamy najpierw samotny, największy szum, potem kilka mniejszych i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów w Rebizantach.

Hamernia- rezerwat „Czartowe Pole”, przejście ścieżką po rezerwacie – ruiny starej papierni Zamoyskich, rzeka Sopot, bogata fauna i flora.

Józefów – kamieniołomy !! Wejście na basztę widokową.

Górecko Kościelne – spacer po Alei dębowej, kapliczka na wodzie, spacer ścieżką „do tamy bobrów”.

Kolacja. Nocleg.

III dzień: Śniadanie. Przejazd do malowniczej wsi Bliżów na Roztoczu, gdzie znajduję się nowo powstała Wioska przygody Frajda (teren bezpieczny, ogrodzony). Na terenie Wioski znajduję się ścieżka zdrowia: przejście po równoważniach, pajęczyna 3D, mini ścianka wspinaczkowa, palisada, drabinka, rumowisko opon, przejście tunelami, most wiszący, czołganie i inne. Wioska indiańska: poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywaczy metali, strzelanie z łuków, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa, rżnięcie piłą moja-twoja, wbijanie gwoździ, rzut podkową, malowanie bladych twarzy. Zwariowana olimpiada: Gry i zabawy rekreacyjno-integracyjne min: rzut moherowym beretem, mini szczudła, „gąsienica”, przeciąganie liny, biegi w workach, narty wieloosobowe, szczudła, potrójne spodnie, „mumia”, skakanka integracyjna, wyścigi na skrzynkach, „siłacze”, mega twister, mega sumo, mega Jenga i inne. Tajemnicza randka z Mariolką…;) Zielony kulig po okolicznych lasach Roztocza… Czas wolny do wykorzystania przez uczestników na terenie Wioski Przygody Frajda (boisko do siatkówki, piłki nożnej) Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd w godzinach popołudniowych. Krótki postój w restauracji McDonalds (we własnym zakresie)

Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:
  • transport autokarem (Klimatyzacja, DVD)
  • realizacja programu wraz z biletami wstępu
  • zakwaterowanie wg programu (pokoje 2,3,4 os z łazienkami)
  • wyżywienie wg programu
  • opiekę pilota
  • przewodnicy lokalni
  • ubezpieczenie uczestników
  • parkingi
  • podatek VAT
Istnieje możliwość przejażdżki samochodami terenowymi.