Pobierz program w wersji PDF pdf_icon-50

Ramowy program:

I dzień: Wyjazd w godzinach rannych w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Zwiedzanie Cerkwi Prawosławnej pw. Św. Mikołaja– spotkanie z księdzem prawosławnym.

Przejazd w okolice Starej Huty, przejście szlakiem Stara Huta- Werchrata (Długi Goraj- 391,5 m, najwyższy szczyt w polskiej części Roztocza, schrony bojowe Linii Mołotowa- rowy przeciwczołgowe, stanowiska artylerii, okopów z okresu II wojny światowej, pustelnia Brata Alberta, ruiny monastyru pozostałości murów okalających klasztor i cerkiew).

Przejazd do Horyńca- Zdrój – pijalnia wód siarczkowych.

Radruż- jeden z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej na terenie Polski, jest to dawna obronna cerkiew greckokatolicka, wpisana w 2012 roku na listę UNESCO. Cmentarz z cerkwią – przykład kamieniarki bruśnieńskiej.

Dziewięcierz – fragmenty skały wapiennej, które są pozostałością po rafie koralowej.

Przejazd do Siedlisk, spacer ścieżką edukacyjną „Szlakiem Skamieniałych Drzew”, pomnikowe dęby, zabytkowe kapliczki. Czas wolny. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.

II dzień: Śniadanie. Wypożyczenie kajaków oraz całego sprzętu, spływ rzeką Wieprz na odcinku Obrocz- Bagno przez ok. 4-5 h (trasa jest bardzo łatwa, charakteryzuje się licznymi meandrami- zakrętami, oraz wąskim i płytkim korytem o powolnym nurcie). Obiad. Przejazd do Suśca, słynne Szumy- jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu. Szlak robi największe wrażenie, gdy pokonuje się go od strony potoku Jeleń. Mijamy najpierw samotny, największy szum, potem kilka mniejszych i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów w Rebizantach.

Hamernia- rezerwat „Czartowe Pole”, przejście ścieżką po rezerwacie- ruiny starej papierni Zamoyskich, rzeka Sopot, bogata fauna i flora.

Józefów- kamieniołomy !! Wejście na basztę widokową.

Górecko Kościelne- spacer po Alei dębowej, kapliczka na wodzie, spacer ścieżką „do tamy bobrów”.

Kolacja. Nocleg.

III dzień: Śniadanie. Przejazd do malowniczej wsi Bliżów na Roztoczu, gdzie znajduję się nowo powstała Wioska przygody Frajda (teren bezpieczny, ogrodzony). Na terenie Wioski znajduję się ścieżka zdrowia: przejście po równoważniach, pajęczyna 3D, mini ścianka wspinaczkowa, palisada, drabinka, rumowisko opon, przejście tunelami, most wiszący, czołganie i inne. Wioska indiańska: poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywaczy metali, strzelanie z łuków, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa, rżnięcie piłą moja-twoja, wbijanie gwoździ, rzut podkową, malowanie bladych twarzy. Zwariowana olimpiada: Gry i zabawy rekreacyjno- integracyjne min: rzut moherowym beretem, mini szczudła, „gąsienica”, przeciąganie liny, biegi w workach, narty wieloosobowe, szczudła, potrójne spodnie, „mumia”, skakanka integracyjna, wyścigi na skrzynkach, „siłacze”, mega twister, mega sumo, mega Jenga i inne. Tajemnicza randka z Mariolką… Zielony kulig po okolicznych lasach Roztocza… Czas wolny do wykorzystania przez uczestników na terenie Wioski Przygody Frajda (boisko do siatkówki, piłki nożnej) Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd w godzinach popołudniowych. Krótki postój w restauracji McDonalds (we własnym zakresie)

Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:
  • transport autokarem (Klimatyzacja, DVD)
  • realizacja programu wraz z biletami wstępu
  • zakwaterowanie wg programu (pokoje 2,3,4 os z łazienkami)
  • wyżywienie wg programu
  • opiekę pilota
  • przewodnicy lokalni
  • ubezpieczenie uczestników
  • parkingi
  • podatek VAT
Istnieje możliwość przejażdżki samochodami terenowymi.