Wejście na Bukową Górę – ścieżka to naturalny model dydaktyczny, ukazujący na niewielkiej przestrzeni, niezwykłą różnorodność przyrodniczą wynikającą ze zmiany żyzności siedlisk (bór sosnowy, bór jodłowy, buczynę karpacką). Na Ścieżce znajduje się punkt widokowy z panoramą na strefę krawędziową Roztocza Środkowego. (ok. 2h).
Powrót ścieżką spacerową po wydmie- ostoja koników polskich, stawy Echo. Przejazd do Guciowa. Zagroda położona jest w przełomowej dolinie Wieprza na Roztoczu Środkowym. Dookoła rozciąga się odwieczna puszcza, dzisiaj lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Znajduje się tutaj najlepiej zachowany w Polsce zespół wczesnośredniowiecznego osadnictwa. Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg. II dzień: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Tomaszowa Lubelskiego.Zwiedzanie Cerkwi Prawosławnej pw. Św. Mikołaja – spotkanie z księdzem prawosławnym.
Przejazd w okolice Starej Huty, przejście szlakiem Stara Huta-Werchrata (Długi Goraj- 391,5 m, najwyższy szczyt w polskiej części Roztocza, schrony bojowe Linii Mołotowa- rowy przeciwczołgowe, stanowiska artylerii, okopów z okresu II wojny światowej, pustelnia Brata Alberta, ruiny monastyru pozostałości murów okalających klasztor i cerkiew).
Przejazd do Horyńca-Zdrój– pijalnia wód siarczkowych.
Radruż jeden z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej na terenie Polski, jest to dawna obronna cerkiew greckokatolicka, wpisana w 2012 roku na listę UNESCO. Cmentarz z cerkwią – przykład kamieniarki bruśnieńskiej.
Dziewięcierz – fragmenty skały wapiennej, które są pozostałością po rafie koralowej.
Przejazd do Siedlisk, spacer ścieżką edukacyjną „Szlakiem Skamieniałych Drzew”, pomnikowe dęby, zabytkowe kapliczki. Czas wolny. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg.
III dzień: Śniadanie. Wypożyczenie kajaków oraz całego sprzętu, spływ rzeką Wieprz na odcinku Obrocz- Bagno przez ok. 5 h (trasa jest bardzo łatwa, charakteryzuje się licznymi meandrami- zakrętami, oraz wąskim i płytkim korytem o powolnym nurcie). Obiad. Przejazd do Suśca, słynne Szumy – jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu. Szlak robi największe wrażenie, gdy pokonuje się go od strony potoku Jeleń. Mijamy najpierw samotny, największy szum, potem kilka mniejszych i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów w Rebizantach.Hamernia- rezerwat „Czartowe Pole”, przejście ścieżką po rezerwacie- ruiny starej papierni Zamoyskich, rzeka Sopot, bogata fauna i flora.
Józefów – kamieniołomy !! Wejście na basztę widokową.
Górecko Kościelne – spacer po Alei dębowej, kapliczka na wodzie, spacer ścieżką „do tamy bobrów”.
Kolacja. Nocleg.
IV dzień: Śniadanie. Przejazd do malowniczej wsi Bliżów na Roztoczu, gdzie znajduję się nowo powstała Wioska przygody Frajda (teren bezpieczny, ogrodzony). Na terenie Wioski znajduję się ścieżka zdrowia: przejście po równoważniach, pajęczyna 3D, mini ścianka wspinaczkowa, palisada, drabinka, rumowisko opon, przejście tunelami, most wiszący, czołganie i inne. Wioska indiańska: poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywaczy metali, strzelanie z łuków, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa, rżnięcie piłą moja-twoja, wbijanie gwoździ, rzut podkową, malowanie bladych twarzy. Zwariowana olimpiada: Gry i zabawy rekreacyjno-integracyjne min: rzut moherowym beretem, mini szczudła, „gąsienica”, przeciąganie liny, biegi w workach, narty wieloosobowe, szczudła, potrójne spodnie, „mumia”, skakanka integracyjna, wyścigi na skrzynkach, „siłacze”, mega twister, mega sumo, mega Jenga i inne. Tajemnicza randka z Mariolką … 😉 Przejazd samochodami terenowymi. Zielony kulig po okolicznych lasach Roztocza. Czas wolny do wykorzystania przez uczestników na terenie WP Frajda (boisko do siatkówki, piłki nożnej) Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd w godzinach popołudniowych. Krótki postój w restauracji McDonalds (we własnym zakresie)Powrót w godzinach wieczornych.