Warsztaty edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych

– WARSZTATY MYDLARSKIE
Zajęcia polegają na samodzielnym wykonywaniu kostek mydła glicerynowego o rozmaitych wzorach, zapachach i kolorach. Mamy do wyboru kilkanaście form mydełek, owocowe, kwiatowe lub orientalne zapachy, gadżety do zatapiania w mydle: suszone płatki kwiatów, muszelki, kolorowe koraliki, cekiny, bursztyn, brokat, ozdoby glicerynowe. warsztaty-mydlo2 Dodajemy również naturalne składniki np. mielone goździki, imbir, cynamon, kawa, wiórki kokosowe, nasiona lnu, startą skórkę pomarańczy, starte orzechy i wiele innych. Mydełka glicerynowe które tworzymy są całkowicie naturalne, mogą mieć w składzie mleko kozie, oliwkę z oliwek, naturalne olejki zapachowe lub eteryczne. Nadają się do mycia twarzy i nie szczypią w oczy, nie uczulają nawet alergików. Własnoręcznie wykonane mydełko na koniec warsztatów pakujemy w ozdobny woreczek z etykietą, a wykonane pracę uczestnicy zabierają do domu. Mydła są doskonałym upominkiem na różnego rodzaju uroczystości.

– WARSZTATY CZERPANIA PAPIERU
warsztaty-wyrob-papieru Uczestnicy zapoznają się z dziejami powstania papieru i początkami piśmiennictwa. Własnoręczne wykonanie papieru metodą, która nie zmieniła się od 2000 lat to nie tylko możliwość zapoznania się z tą metodą uzyskiwania papieru, lecz również doskonała zabawa. Zapoznamy uczestników ze sposobami znakowania papieru, w tym również z metodą odciskania pieczęci lakowych. Uczestnicy otrzymują czerpany przez siebie papier, papier czerpany ze swoim imieniem pisanym własnoręcznie gęsim piórem oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach z własnoręcznie odciśniętą pieczęcią lakową. Papier czerpiemy z pulpy papierowej uzyskanej z makulatury czym podkreślamy naszą dbałość o środowisko i próbujemy kształtować postawę ekologiczną młodzieży.

– WARSZTATY ŚWIECOWE
warsztaty_swiecowe_2Warsztaty świecowe to niebanalna okazja do stworzenia ozdobnych świec w szklanych naczyniach. Każdy uczestnik ułoży mozaikę z różnych kolorów piasków oraz innych ozdób (muszli, koralików, cekinów, suszonych owoców) Wszystko to zostanie zalane kolorowym żelem z wybranym przez dziecko zapachem. Każda wykonana świeca zostanie ozdobnie zapakowana. Gotowe prace uczestnicy zabierają ze sobą. Tak zapakowana świeczka to idealny prezent na każdą okazję!  

WARSZTATY GIPSOWE
warsztaty_gipsowe_2Zajęcia pobudzają u każdego dziecka duszę artysty, rozwijają kreatywność i uczą wykonywania gipsowych figurek. Na warsztatach samodzielnie przygotowujemy masę gipsową, z której wykonujemy odlewy gipsowe. Każdy uczestnik może dowolnie pomalować i ozdobić gotową figurkę. Nasze warsztaty są świetną okazją do doskonalenia takich cech jak: dokładność, cierpliwość, czy wyobraźnia plastyczna. Własnoręcznie zapakujemy wszystkie prace w ozdobne opakowania.
WARSZTATY PRZEPROWADZAMY W PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH, BIBLIOTEKACH, DOMACH KULTURY, ŚWIETLICACH ORAZ PODCZAS IMPREZ PLENEROWYCH. Rezerwacje i szczegóły pod nr telefonu 505 145 365 lub email: anteapiotr@vp.pl