Pobierz program w wersji PDF pdf_icon-50

Ramowy program: I dzień: Wyjazd z we wczesnych godzinach rannych kierunku Kłodzka. Przejazd do Złotego Stoku. Zwiedzanie z przewodnikiem jedynej w Polsce kopalni złota. Zapoznanie z Podziemną Trasą Turystyczną, w której skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna),Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”, muzeum minerałów. Przejazd na obiadokolacje, czas wolny. Nocleg. II dzień:

Wczesne śniadanie- przejazd do Pragi.

Praga – miasto setek wież, wpisane na listę UNESCO i jedno z najpiękniejszych miast świata. 

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Hradczany, Loreta (kopia Lorety włoskiej i skarbiec), Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz Staromiejski z zegarem „Orloj”. Powrót do hotelu na obiadokolację. Dyskoteka. Nocleg.

III dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Unikalne Czeskie Skalne Miasto położone parę km od Adrspach. Budowa z piaskowca płytowego. Szlak okrężny o długości ok. 6 km można przebyć w ciągu 2 do 3 godzin. Na szlaku zobaczymy wspaniałe formy skalne, takie jak Skalna Korona, świątynne i Martinskie ściany, Niedźwiedzia Polarnego, Wykałaczkę Karkonosza i wiele innych. Można tu często spotkać wspinaczy na wysokich, trudnych skalnych ścianach. W głębokim kanionie „Sybir” znajdziemy „wieczny śnieg”. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiad. Czas wolny, gry i zabawy integracyjne. Kolacja. Nocleg. IV dzień: Śniadanie. Całodniowa wycieczka na Śnieżkę – najwyższy szczyt (1602 m n.p.m.) Karkonoszy. Masyw Śnieżki tworzy charakterystyczna skalna piramida wznosząca się ponad 200 m nad okoliczne grzbiety. Przez większą część roku panują na niej bardzo surowe warunki atmosferyczne: niskie temperatury, porywiste wiatry, obfite opady deszczu i śniegu. Podczas ładnej pogody ze szczytu Śnieżki roztacza się z niej wspaniały widok na góry i Kotlinę Jeleniogórską.  Kościół Wang. Obiadokolacja. Dyskoteka. Nocleg. V dzień: Śniadanie. Przejazd do Wałbrzycha. Zamek Książ jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń. Zwiedzanie z przewodnikiem 1,5h. „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ” Jest to trasa turystyczna, która rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ barokowy”. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Elementem zwiedzania zamku może być również wystawa „Sekrety z zamkowej szuflady”.  Dodatkowo turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Dla zwiedzających udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, kończącego się niedokończoną klatką schodową. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad. Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport komfortowym autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD)
  • wyżywienie wg programu
  • zakwaterowanie wg programu (pokoje 2,3,4,5 os z łazienkami)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Złoty Stok, Praga- Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Skalne Miasto, KPN, Zamek Książ)
  • opieka pilota
  • przewodnik w Pradze, Ziemi kłodzkiej, Złotym Stoku, Karkonoszach, Zamek w Książu
  • ubezpieczenie uczestników
  • opłaty autostradowe, drogowe, parkingi
  • podatek VAT