Pobierz program w wersji PDF pdf_icon-50

Ramowy program: I dzień: Wyjazd z Zamościa we wczesnych godzinach rannych kierunku Kłodzka. Unikalne Skalne Miasto położone parę km od Adrspach. Budowa z piaskowca płytowego. Szlak okrężny o długości ok. 6 km można przebyć w ciągu 2 do 3 godzin. Na szlaku zobaczymy wspaniałe formy skalne, takie jak Skalna Korona, świątynne i Martinskie ściany, Niedźwiedzia Polarnego, Wykałaczkę Karkonosza i wiele innych. Można tu często spotkać wspinaczy na wysokich, trudnych skalnych ścianach. W głębokim kanionie „Sybir” znajdziemy „wieczny śnieg”. Przejazd na obiadokolacje, czas wolny, gry i zabawy integracyjne. Nocleg. II dzień:

Wczesne śniadanie- przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem- Hradczany, Loreta (kopia Lorety włoskiej i skarbiec), Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz Staromiejski z zegarem „Orloj”, Rynek Staromiejski. Powrót do hotelu na obiadokolację. Dyskoteka. Nocleg.

III dzień:

Śniadanie. Przejazd do Wałbrzycha. Zamek Książ jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń. Zwiedzanie z przewodnikiem 1,5h. „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ” Jest to trasa turystyczna, która rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ barokowy”. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Elementem zwiedzania zamku może być również wystawa „Sekrety z zamkowej szuflady”.  Dodatkowo turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Dla zwiedzających udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, kończącego się niedokończoną klatką schodową.

Świdnica- Kościół Pokoju, wpisany na UNESCO, największy kościół drewniany w Europie- zwiedzanie z przewodnikiem.

Wrocław- AquaPark- 3h czasu we Wrocławskim Parku Wodnym.

Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

IV dzień:

Śniadanie. Spotkanie przewodnikiem. Zwiedzanie starego Wrocławia- Opera wrocławska, Rynek, Ratusz, Kościół św. Wojciecha, Katedra Wrocławska, Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, Stare Jatki).

Panorama Racławicka to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Przejazd pod Halę Stulecia wpisaną na UNESCO, wrocławskie fontanny. Wyjazd w stronę powrotną. Na trasie dłuższa przerwa na obiad . Przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport komfortowym autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD)
  • wyżywienie wg programu
  • zakwaterowanie wg programu
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Skalne Miasto, Praga- Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Zamek Książ, Kościół Pokoju, Aquapark, Panorama Racławicka)
  • opieka pilota
  • przewodnik w Pradze, Skalnym Mieście i Wrocławiu
  • ubezpieczenie uczestników
  • opłaty autostradowe, parkingi
  • podatek VAT